امروز: ۱۴۰۰/۷/۲۵
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هوااخبـــار
12345678910  بعدي  >>
دکتر سید مجتبی احمدی:
  آواز و ترانه ای در بی مهری زمانه
بر ما کمان ِملامت نکشید که در این میانه ی شیون و مرگ، دل هایمان به هر جا می رود و می آید .! بر ما تیر ِطعن رها مسازید که این روزها ، روزگارمان بی ترانه است و بی آواز ! در میان این حجم ِدرد و زخم ِجانکاه و طاقت فرسای بیماری و عفونت و چرک و تنگی نفس و خُلق های تنگ و بدن های زیر آوار مانده ی رنجور چه جایی می ماند برای ترانه و آواز ! شهر ‌ِخورشید و آفتاب در میانه ی طوفان ِسهمگین بلا و مشقت ، در کنار نفس های تنگ ِعزاداران مقتدای کربلا و عشق(ع) یله و تنها و بی دفاع مانده است
۱۴۰۰/۵/۲۴ :تاريخ

مرگ دست‌کم ۳۰۴ نفر در زلزله مهیب هائیتی:
  زلزله ۷.۲ ریشتری روز شنبه در هائیتی
زلزله شدید صبح شنبه با تخریب گسترده خانه ها، هتل ها و کلیساها همراه بود. کانون زلزله در ۱۲ کیلومتری شهر سن لوییس دو سود اعلام شده است. آرییل هانری، نخست وزیر هائیتی از تخریب گسترده در بعضی از مناطق خبر داده و یک ماه وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.
۱۴۰۰/۵/۲۴ :تاريخ

جمشيد جمشيدي:
  تراژدي منابع مشترك از كرخه تا هور
آسيب‌شناسي بحران آب در خوزستان
۱۴۰۰/۵/۴ :تاريخ

کیومرث اشتریان:
  حکومت سدّ و سیل ‌
در سیاست‌گذاری عمومی برخی مسائل را ذیل عنوان «مسائل بغرنج» یا «مسائل بد‌صورت‌بندی‌شده» طبقه‌بندی می‌کنند. این‌گونه مسائل، ذی‌نفعان گوناگون، ذی‌ربطان گسترده و گزینه‌های متعارضی برای سیاست‌گذاری دارد و پیامدهای سیاست‌های پیشنهادی‌اش ناموزون و نامعلوم است.
۱۴۰۰/۵/۳ :تاريخ

جمالی نژاد:
  هلال‌احمر در خط مقدم مقابله با بحران‌ها
جایگاه و خدمات داوطلبان و امدادگران در گفت‌وگو با معاون وزیر کشور شهروندآنلاین 2 مرداد
۱۴۰۰/۵/۳ :تاريخ

به نقل از یورو نیوز:بدنبال سیل ویرانگر اروپا :
  افزایش شمار قربانیان سیل در آلمان و بلژیک
با افزایش شمار کشته‌های سیل ویرانگر اروپا به ۱۲۰ نفر، امدادگران اورژانس در غرب آلمان و بلژیک برای نجات صدها نفری که در معرض خطر هستند شتافتند. مقامات آلمان می‌گوید این سیل تاکنون ۱۳۰۰ مفقود برجا گذاشته است و بلژیک نیز یک روز عزای عمومی اعلام کرد.
۱۴۰۰/۴/۲۵ :تاريخ

هماهنگ‌کننده ارشد سازمان ملل متحد:
  ۶ درصد تلفات در ۱ درصد جمعیت جهان/ راهبرد مدیریت بحران در ایران تغییر کند
تهران- ایرنا- هماهنگ‌کننده ارشد سازمان ملل متحد برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا در آسیا و اقیانوسیه با بیان اینکه ایران با داشتن یک درصد جمعیت جهان، ۶ درصد تلفات بلایای طبیعی را به خود اختصاص داده است، بر ضرورت نگرش جدید و راهبردی به مدیریت بحران تاکید کرد.
۱۴۰۰/۴/۲۱ :تاريخ

رییس پژوهشکده سوانح طبیعیدر گفتگو با ایرنا:
  زلزله، سیل و زمین لغزش. عامل ۷۴درصد جابجایی روستاها
تهران- ایرنا- رییس پژوهشکده سوانح طبیعی با بیان اینکه بیش از ۷۴درصد جابجایی روستاها در کشور ناشی از زلزله، سیل و زمین لغزش بوده است، گفت: بازسازی چه به صورت درجاسازی یا جابجایی فقط کالبد سکونتگاه‌ها را متاثر نمی‌کند و تبعات آن می‌تواند موجب اختلال در روند بازسازی روستا شود.
۱۴۰۰/۴/۲۱ :تاريخ

مجید معهود  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا:
  سامانه‌های هشدار سریع مهمترین ابزار کاهش شدت خسارات زلزله
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی معتقد است: افزایش جمعیت و تراکم صنایع در مناطق آسیب‌پذیر از اواخر قرن بیستم، نرخ خسارت و زیان‌های اقتصادی ناشی از بلایای طبیعی را افزایش داده و اهمیت سامانه‌های هشدار سریع زلزله را به عنوان مهمترین ابزار کاهش شدت فاجعه بیشتر کرده است.
۱۴۰۰/۴/۱۸ :تاريخ

گزارش شهروند:
  تولد یک میلیون «نوزاد پناهنده» در دو سال
گزارش نشست گرامیداشت روز پناهنده و مروری بر وضعیت پناهندگان در ایران و جهان
۱۴۰۰/۴/۱۲ :تاريخ

دکتر مهدی زارع در گفتگو با خبرگزاری ایرنا:
  وقوع ۶۸ درصد تلفات زلزله‌های دنیا در آسیا و کشورهای درحال توسعه
تهران- ایرنا- استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با بیان اینکه زلزله کشنده‌ترین نوع سانحه طبیعی در جهان است و بیشترین تلفات آن نیز در کشورهای در حال توسعه گزارش می‌شود، گفت: حدود ۶۸ درصد از تلفات زلزله‌های دنیا از سال ۲۰۰۰ تاکنون در آسیا و کشورهای در حال توسعه رخ داده است.
۱۴۰۰/۴/۳ :تاريخ

بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران در ایران انتقا:
  جای خالی برنامه ارزیابی آسیب‌پذیری نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها در کشور
تهران- ایرنا- بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران در ایران گفت: تاکنون برنامه جامعی در سطح کشور برای ارزیابی آسیب‌پذیری نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، زیرایستگاه‌ها و شبکه‌های انتقال برق در کشور برای وضعیت‌های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و بلایای طبیعی تعریف نشده است.
۱۴۰۰/۴/۳ :تاريخ

بمناسبت زلزله رودبار و منجیل:
  مقاوم سازی بیمارستانها در برابر زلزله. ضرورتی مغفول مانده
ایرنا- ایمن‌سازی و مقاوم‌سازی بیمارستان‌ها در برابر حوادث طبیعی موضوعی است که به گفته برخی کارشناسان این حوزه در برنامه‌های اجرایی حوزه مدیریت بحران کشور مغفول مانده و توجه کافی به آن نمی‌شود.
۱۴۰۰/۴/۱ :تاريخ

دکتر مهدی زارع:
  31 سال بعد از زلزله منجیل
استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله روزنامه شرق
۱۴۰۰/۳/۳۰ :تاريخ

استاد پژوهشگاه بین‌المللی استاد پژوهشگاه بین‌الملل:
  تخلیه انرژی زمین در مناطق گسله، دلیل لرزه خیزی فلات ایران
ایرنا- استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله گفت: در فلات ایران، لرزه خیزی نتیجه فعالیت یک نوع فعالیت زمینساختی و گسلشی ساده نیست بلکه به دلیل تخلیه انرژی در مناطق گسله گوناگون رخ می‌دهد.
۱۴۰۰/۳/۲۶ :تاريخ

فرهاد شرف پور:
  زلزله تهران دور از انتظار نیست
ایرنا- نگاهی گذرا به مطالعات مربوط به لرزه‌خیری فلات ایران و گسل‌های متعدد موجود در تهران، این هشدار را به ما می‌دهد که پایتختی که از ۱۹۱ سال گذشته تاکنون دچار آسیب شدیدی بر اثر زلزله نشده، هر لحظه ممکن است تنوره‌های این دیو خاموش دامنگیرش شود
۱۴۰۰/۳/۲۶ :تاريخ

معرفی کتاب به قلم صاحبان کتاب:
  مدیریت دانش درمدیریت بحران
محمدعلي جباري ثاني (کارشناس ارشد مدیریت دولتی و مدرس دانشگاه) دكتر امیرحسین امیرخانی (دکترای مدیریت منابع انسانی و استادیار دانشگاه پیام نور )
۱۴۰۰/۳/۲۶ :تاريخ

دکتر سید حمید جمال الدینی:
  دولت‌ها به هلال احمر به عنوان یک باشگاه سیاسی نگاه نکنند
عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر گفت: دولت‌ها به هلال احمر به عنوان یک باشگاه سیاسی نگاه کرده و با این تصور که هلال احمر شبکه و نیرو دارد، سعی در بهره برداری سیاسی از آن کرده اند.
۱۴۰۰/۳/۲۴ :تاريخ

رئیس فراکسیون هلال‌احمر در مجلس:
  دولت آینده باید هلال‌احمر را مستقل و بزرگ ببیند
رئیس فراکسیون هلال‌احمر مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بودجه هلال‌احمر باید در سال‌های آتی افزایش پیدا کند تاکید کرد که دولت آینده باید هلال‌احمر را مستقل و بزرگ ببیند.
۱۴۰۰/۳/۲۲ :تاريخ

سید مجتبی احمدی:
  برای داغِ بی‌مرهم سربرنیتسا
این روزها خبر رد دادخواست تجدیدنظر راتکو ملادیچ، قصاب سربرنیتسا در بیش از یک ربع قرن و تأیید حبس ابد او تیتر اصلی اخبار دنیا قرار گرفته است.
۱۴۰۰/۳/۲۲ :تاريخ
12345678910  بعدي  >>