امروز: ۱۳۹۸/۵/۳۱
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
محمدی خبرداد:
 سيل جان يك كودك ۵ ساله را در جنوب سيستان و بلوچستان گرفت
فرماندار و رييس ستاد مديريت بحران قصرقند در جنوب سيستان و بلوچستان تاييد كرد: جاري شدن سيل در اين شهرستان جان يك پسر بچه ۵ ساله را گرفت.
كورش محمدي روز دوشنبه به خبرگزاري جمهوري اسلامي اظهار داشت: اين كودك به نام سينا بري در محله كورسر شهرستان قصرقند طعمه طغيان رودخانه كاجو شد.
وي اظهار داشت: رودخانه كاجو در جنوب سيستان و بلوچستان كه آب آن علاوه بر مصارف كشاورزي و شرب و تغذيه منابع قنوات منطقه به سد زيردان ريخته مي شود به دليل آب زياد بويژه هنگام بارندگي به رودخانه وحشي نيز مشهور است.
وي ابراز داشت: بارندگي هاي رگباري طي ۲۴ ساعت گذشته باعث طغيان رودخانه كاجو شد بطوري كه ارتفاع آب در برخي نقاط آن از ۳ متر تجاوز كرده است.
فرماندار قصرقند گفت: از آنجا كه راه ارتباطي حدود ۳۰ روستا در بالادست رودخانه كاجو با شهرستانهاي نيكشهر، قصرقند و چابهار قطع است اطلاع دقيقي از ميزان خسارات وارده يا تلفات احتمالي در اين مناطق در دست نيست.
به گزارش ايرنا شهرستانهاي جنوب سيستان و بلوچستان شامل چابهار، نيكشهر، كنارك، قصرقند و سرباز در نزديكي درياي عمان به دليل رطوبت و ابرهاي عبوري از اقيانوس هر از چند گاه با بارندگي هاي موسمي مواجهند كه شاخصه اصلي اين نوع بارش رگباري بودن آن است بطوري كه در مدت زمان كوتاه ريزش باران زيادي ثبت مي شود.
خاك حاصلخيز، رطوبت بالا و بارندگي كافي باعث توليد انواع محصولات زراعي و باغي در اين مناطق نظير موز، انبه، چيكو، گواوا، برنج، خرما، مركبات و گندم مي شود.
مطابق آخرين داده هاي هواشناسي صبح امروز در برخي نقاط سيستان و بلوچستان افزون بر ۵۰ ميلي متر ريزش باران ثبت شده است و اين وضعيت به تناوب ادامه دارد

حسين درخشان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا، با تشريح آخرين روند فعاليت هاي امدادگران و نجاتگران هلال احمر در خدمات رساني به سيل زدگان استان هاي شرقي و جنوبي كشور، افزود:‌ در ۴۸ ساعت گذشته چهار استان سيستان و بلوچستان، كرمان، هرمزگان و فارس متاثر از سيل و آب گرفتگي شدند كه ۲۰ گروه از امدادگران اعزامي به مناطق يادشده در حال امدادرساني به سيل زدگان در استان هاي يادشده هستند.
وي گفت:‌ طبق آخرين اخبار دريافتي از گروه هاي اعزامي به مناطق يادشده مشخص شد كه در نتيجه اين سيل و آب گرفتگي چهار شهر نوك آباد و نيكشهر در استان سيستان و بلوچستان و گوهران و زرين دشت در استان هرمزگان از اين دگرگوني طبيعت آسيب ديدند.
سخنگوي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر ادامه داد:‌ با ارزيابي هاي انجام شده از سوي گروه هاي تخصصي امداد و نجات در سيلاب هلال احمر مشخص شد در جريان اين سيل و آب گرفتگي ۳۳ روستا در دو استان شرقي كشور آسيب ديده اند كه ۲۸ روستا در استان سيستان و بلوچستان و پنج روستا در استان كرمان هستند.
وي اضافه كرد،‌ طبق آخرين گزارش هاي ارسالي از گروه هاي اعزامي به مناطق سيل زده استان سيستان و بلوچستان مشخص شد كه ۶ روستا در شهرستان سيب سوران در جنوب شرق زاهدان بر اثر جاري شدن سيل به زير آب رفته است.
درخشان تصريح كرد، همچنين در جريان وقوع اين سيل و آب گرفتگي و طبق ارزيابي هاي صورت گرفته از سوي امدادگران مشخص شد كه ۵۰۰ نفر از هموطنانمان متاثر از اين سيل و آب گرفتگي شدند كه با برنامه ريزي هاي عملياتي انجام شده ۴۰۵ نفر از آنان در ۶۴ دستگاه چادر امدادي اسكان اضطراري و موقت يافتند.
سخنگوي سازمان امداد و نجات توضيح داد،‌ امدادرساني به سيل زدگان در استان هاي يادشده ادامه دارد و امدادگران در حال رفع نيازهاي اساسي سيل زدگان در زمينه هاي امداد و نجات، اسكان و تغذيه اضطراري هستند. .
تاريخ: ۱۳۹۲/۵/۱۴

نظر کاربران
ok
نوشته شده توسط مجید در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۱۷
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: