امروز: ۱۳۹۸/۵/۳۱
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
سوریه:
 گزارش‌هایی از حملات شیمیایی به اطراف دمشق با دست‌کم 1300 کشته
در حالی که بازرسان شیمیایی سازمان ملل در سوریه حضور دارند منابعی از مخالفان سوری مدعی حمله شیمیایی به حومه دمشق و کشته شدن دست‌کم 1300 تن ظرف 24 ساعت گذشته هستند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، گرچه این ادعای مخالفان سوری ثابت نشده است اما احتمال دارد که گروه‌هایی برای بهره‌برداری سیاسی دست به جنایاتی در اطراف دمشق پایتخت سوریه زده باشند.

بنا بر ادعای مخالفان سوریه چند منطقه در حومه دمشق به ویژه "غوطه" شرقی و غربی هدف حملات موشکی قرار گرفته که برخلاف گذشته این حملات خرابی زیادی به جای نگذاشته است اما پس از لحظاتی تعداد زیادی از ساکنان این مناطق دچار حالت خفگی شده‌اند و پس از مدتی جان خود را به این دلیل از دست داده‌اند.

بنابر این گزارش تاکنون دست‌کم 1300 جسد از مناطق مختلف اطراف دمشق جمع آوری شده که بیشتر آن‌ها نشانه‌ای از خونریزی خارجی ندارند و به دلیل مشکلات ریوی کشته شده‌اند.

بنا بر ین گزارش بسیاری از کشته شدگان زن و کودک هستند و کار جمع آوری و شمارش اجساد در اطراف دمشق هنوز ادامه دارد.


هنوز نوع ماده شیمیایی به کار رفته در این حملات که مخالفان مدعی آن هستند مشخص نشده اما برخی منابع از استفاده گاز سارین در این حملات خبر داده‌اند.

بنابر این گزارش مناطق مختلفی در اطراف دمشق از جمله منطقه "جوبر"، شهرک "زملکا" و شهرک "عین ترما" در نزدیکی پایتخت سوریه هدف حملات شیمیایی قرار گرفته است.

در همین حال منابع مخالفان از حرکت یگان‌های نظامی سوریه به سوی منطقه جوبر خبر داده‌اند و اعلام کردند که ارتش سوریه عملیات گسترده‌ای را آغاز کرده است تا اطراف دمشق را از وجود مخالفان پاکسازی کند.

مخالفان سوری در حالی ارتش این کشور را متهم به انجام این کار می‌کنند که کارشناسان شیمیایی سازمان ملل هم اکنون در سوریه حضور دارند و بیم آن می‌رود که شبه نظامیان مخالف سوری برای بهره برداری از این موقعیت دست به جنایتی هولناک در اطراف دمشق زده باشند.

تاريخ: ۱۳۹۲/۵/۳۱

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: