امروز: ۱۳۹۸/۵/۳۱
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
ازکودکان محافظت کنید:
 توصیه سازمان ملل به کشورهای بحران زده
سازمان ملل – يك مسئول ارشد سازمان ملل با اشاره به اينكه ميليون ها كودك به خاطر وجود درگيري در كشورهايشان قادر نيستند امسال به مدرسه بروند، از جامعه جهاني خواست تا ابزارهاي محافظت از كودكان در برابر خشونت هاي نظامي را افزايش دهند
به گزارش ايرنا ليلا زروقي نماينده ويژه سازمان ملل در امور كودكان و درگيري هاي نظامي گفت همه طرف هاي درگير بايد تا جايي كه ممكن است كشته شدن و مصدوم شدن كودكان در درگيريها را به حداقل برسانند.
نماينده ويژه سازمان ملل در امور كودكان و درگيري هاي نظامي گفت معاهدات بين المللي استفاده از سلاح هاي شيميايي و بمب هاي خوشه اي را ممنوع كرده كه بايد همه به آن احترام بگذارند.
وي خاطر نشان كرد در حالي كه در آستانه شروع سال تحصيلي جديد هستيم، ميليون ها كودك به خاطر وجود جنگ از حق ادامه تحصيل محروم شده اند.
وي گفت : در طول بازديد اخيرش از سوريه و كشورهاي همسايه سوريه با بسياري از خانواده هاي بي خانمان و آواره ملاقات داشته است كه ترس و وحشت شان از درگيري و نگراني شان از عدم امكان ادامه تحصيل كودكانشان را ابراز كرده اند.
نماينده ويژه سازمان ملل در امور كودكان و درگيري هاي نظامي خاطر نشان كرد در حالي كه به دليل درگيري ها از سال گذشته تقريبا دو ميليون كودك سوري ترك تحصيل كرده اند، بسياري از كودكان در ساير نقاط دنيا نيز با شرايط سخت و طاقت فرسايي براي تحصيل مواجه هستند.
ليلا زروقي همچنين به برخي پيشرفت ها در زمينه مسائل كودكان اشاره كرد و گفت از هشت دولتي كه كودكان را به استخدام ارتش در مي آوردند و در درگيري هاي نظامي از آنها استفاده مي كردند، هفت كشور طرح سازمان ملل متحد براي توقف اين كار را تصويب كرده اند.
نماينده ويژه سازمان ملل در امور كودكان و درگيري هاي نظامي خواستار آن شد كه سازمان ملل محافظت از كودكان و نظارت بر حقوق كودكان در كشورهايي كه در آنها درگيري وجود دارد را در دستور كار قرار دهد.
وي ضمن اينكه افزود براي محافظت كودكان از درگيري ها بايد اقدامات جمعي مان را تقويت كنيم گفت اگر در حفاظت از حقوقي همچون حق تحصيل كودكان شكست بخوريم تعهدمان به پاسداري از حقوق بشر و قوانين بين المللي بشردوستانه زير سوال خواهد رفت.
تاريخ: ۱۳۹۲/۶/۱۹

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: