امروز: ۱۳۹۸/۵/۳۱
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
رضا اربابی خبرداد:
 هيچ خسارتي ناشي از زلزله پاكستان به سيستان و بلوچستان وارد نشده است
مدير كل مديريت بحران استانداري سيستان و بلوچستان گفت: بر اساس بررسيهاي انجام شده از سوي فرمانداريهاي شهرستانهاي جنوبي استان هيچ گونه خسارت جاني و مالي ناشي از زمين لرزه امروز پاكستان به استان وارد نشده است.

رضا اربابي شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: زمين لرزه ۷،۳ ريشتري بعدازظهر امروز در ايالت سند و بلوچستان پاكستان كه لرزه هاي ناشي از آن شهرستانهاي مرزي و جنويي سيستان و بلوچستان را نيز تحت تأثير قرار داد، خوشبختانه خسارتي در اين استان نداشته است.
وي ادامه داد: با بروز اين حادثه نيروهاي امداد و نجات و گروههاي ارزياب به مناطق مورد نظر اعزام شدند و گزارشهاي ارائه شده آنها نيز نشانگر آن است كه خسارت جاني و مالي در اين استان وارد نشده است.
مدير كل مديريت بحران استان اظهار داشت: نيروهاي امداد و نجات هلال احمر در شهرستانهاي مرزي و جنوبي استان در آماده باش بسر مي برند.
وي ادامه داد: با وجود اعلام آمادگي اين استان براي اعزام نيروهاي امداد و نجات براي كمك رساني به مردم زلزله زده ايالت بلوچستان پاكستان هنوز در خواست كمكي از كشور همسايه دريافت نشده است.
اربابي گفت: هم اينك نيروهاي واكنش سريع هلال احمر استان آماده اعزام و امدادرساني به حادثه ديدگان احتمالي زلزله ايالت سند در جنوب و ايالت بلوچستان در جنوب غربي پاكستان هستند.
معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر سيستان و بلوچستان نيز اظهارداشت: در پي وقوع زمين لرزه در مناطق جنوبي استان گروههاي واكنش سريع اين جمعيت به منطقه اعزام شدند.
حسن مصفا افزود: بر اساس گزارش هاي دريافتي از نخستين گروه پيشرو و ارزياب به نوار مرزي، مشخص شده است كه اين زمين لرزه در بخش هايي از شهر كراچي مركز ايالت سند، تهتها، شكارپور، حيدرآباد، جيكب آباد، نوشھرہ فيروز، محراب پور و مناطق ديگر اين ايالت بوقوع پيوسته است.
وي گفت: طبق اطلاعات دريافتي اين گروه هاي امدادرسان، رانش ۵۰ ثانيه اي زمين در مناطق جنوب و جنوب غربي پاكستان منجر به تخريب واحدهاي مسكوني در مناطق دالبندين، ماشكيل، لودھران، آواران، خاران و قطع راھھاي ارتباطي در ايالت بلوچستان پاكستان شده است.

حسن مصفا عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا، افزود: هم اكنون گروه هاي امدادرسان اين جمعيت از شهرستان هاي سراوان، خاش، سرباز، زابلي و سوران شامل نيروهاي امداد و نجات در آوار، حمايت هاي رواني، بهداشت و درمان اضطراري و گروه سگ هاي تجسس و نجات در حال آماده باش امدادي بسر مي برند كه در صورت درخواست كمك اضطراري از سوي كشور پاكستان با قيد فوريت هاي امدادرساني به مناطق زلزله زده اعزام شوند.
مسوول امداد و نجات جمعيت هلال احمر استان سيستان و بلوچستان گفت:‌ همچنين در پي وقوع اين زمين لرزه در شهرهاي جنوب سيستان و بلوچستان دو گروه ارزياب واكنش سريع هلال احمر به منظور ارزيابي اوليه خسارات احتمالي به نوار مرزي ايران و پاكستان اعزام شدند.
وي اضافه كرد، همچنين يك گروه عملياتي اعزام سريع از امدادگران و نجاتگران جمعيت هلال احمر اين استان با دريافت وسايل انفرادي و گروه هاي امداد و نجات منتظر هماهنگي هاي مقامات بالاتر دخيل در امر مديريت بحران و سوانح هستند تا با قيد فوريت هاي امدادرساني به كمك حادثه ديدگان از اين زمين لرزه بشتابند.
مصفا توضيح داد، طبق گزارش هاي دريافتي از نخستين گروه پيشرو و ارزياب به نوار مرزي مشخص شده است كه اين زمين لرزه در بخش هايي از شهر كراچي مركز ايالت سند، تهتها، شكارپور، حيدرآباد، جيكب آباد، نوشھرہ فيروز، محراب پور و مناطق ديگر اين ايالت بوقوع پيوسته است.
وي گفت: طبق اطلاعات دريافتي اين گروه هاي امدادرسان ،رانش ۵۰ ثانيه اي زمين در مناطق جنوب و جنوب غربي پاكستان منجر به تخريب واحدهاي مسكوني در مناطق دالبندين، ماشكيل، لودھران، آواران، خاران و قطع راھھاي ارتباطي در ايالت بلوچستان پاكستان شده است.
زمين لرزه اي به بزرگي ۷،۳ در مقياس امواج دروني زمين (ريشتر) عصر سه شنبه مناطق مختلفي در ايالت سند در جنوب و ايالت بلوچستان در جنوب غربي پاكستان را لرزاند.  

تاريخ: ۱۳۹۲/۷/۲

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: