امروز: ۱۳۹۸/۳/۶
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
شهریاری:
 سه هزار اقلام زیستی به مناطق سیل زده نهبندان ارسال شد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از ارسال سه هزار و 130 اقلام غذایی و زیستی از سه شهرستان نهبندان، بیرجند و سربیشه به مناطق سیل زده نهبندان خبر داد.
محمد رحیم شهریاریˈ جمعه شب در جمع خبرنگاران افزود: در پی بارش شدید باران شب گذشته در خراسان جنوبی ساکنان چندین روستای نهبندان در محاصره سیل قرار گرفتند.

وی از نجات 25 روستای گرفتار توسط امدادگران جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: 34 روستای این شهرستان دچار سیلزدگی شده اند.

شهریاری ادامه داد: 15 تیم امدادی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: 64 تخته چادر، 83 تخته موکت، 264 تخته پتو، 180 رول پلاستیکی، دو هزار و 408 قوطی کنسرو، 40 عدد چراغ والور و 90 ست ظروف اقلامی هستند که تاکنون توسط امدادگران و نجاتگران به مناطق سیل زده ارسال شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرخراسان جنوبی بیان کرد: پس از بازگشایی راه ها وارزیابی منطقه سیل زده، امدادگران جمعیت هلال احمر در حادثه سیل نهبندان مراحل جست وجو و نجات، تجسس در ساختمان های تخریب شده، تخلیه آب‎ منازل مسکونی و اسکان اضطراری حادثه دیدگان را آغاز کردند.

شهریاری ادامه داد: تمامی پایگاه های شهرستان های استان تیم های عملیاتی خود را به منطقه سیل زده نهبندان اعزام کرده اند.

وی گفت: نیروهای امدادی این جمعیت از ساعات پایانی شب گذشته کار امدادرسانی به سیل زدگان نهبندان را آغاز کردند که هنوز ادامه دارد.

شهریاری گفت: از ساعات اولیه صبح تاکنون با تلاش بی وقفه امدادگران و نجاتگران ضمن بازدید و ارزیابی وضع 34 روستای سیل زده، 43 خودرو با 157 سرنشین گرفتار در سیلاب نجات یافتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: کلیه امکانات و نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر استان برای هرگونه کمک به مناطق سیل زده در حالت آماده باش کامل به سر می برند.
 
 شهریاری به ارسال تجهیزات امدادی به محل حادثه اشاره کرد و گفت: هفت خودروی امدادی، دو آمبولانس و خودروی نجات اکنون در مناطق سیل زده حضور دارند.
 
 
 
 

معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی شامگاه جمعه با اشاره به جاری شدن سیلاب در نهبندان گفت: هم اکنون انتقال و استقرار اولیه سیل زدگان در اماکن امن این شهرستان در حال انجام است و تا ساعاتی دیگر پایان می یابد.

ˈهمایون نخعی نژادˈ در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: سیل زدگان به مناطق امن از جمله مدارس، مساجد و سایر نقاط انتقال می یابند و امکانات اولیه همچون تغذیه و پتو در اختیارشان قرار می گیرد.

وی گفت: دو روستای ˈطبسینˈ و ˈکهنوˈ در شهرستان نهبندان بیش از سایر نقاط گرفتار سیلاب ناشی از بارندگی شب گذشته شده اند.

وی با بیان اینکه سیلاب در نهبندان تلفات جانی در بر نداشته است ادامه داد: سیلاب موجب وارد شدن خسارت مالی به جاده ها، ابنیه و مردم این منطقه شده که برآورد اولیه خسارت انجام می شود.

وی یادآور شد: امداد اولیه گروههای امدادی استان در کمک به سیل زدگان نهبندان انجام شده است.

وی با اشاره به تشکیل ستاد بحران شهرستان نهبندان از ابتدای صبح روز جمعه گفت: تمام نیروهای مربوط به ستاد بحران برای کمک رسانی به سیل زدگان بسیج شدند.

نخعی نژاد ادامه داد: بر اثر بارندگی شب گذشته در استان بیشترین خسارت به شهرستان نهبندان وارد شده است.

 
تاريخ: ۱۳۹۲/۱۲/۲۳

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: