امروز: ۱۳۹۸/۳/۶
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
زلزله:
 زلزله تنب بزرگ خسارتی درپی نداشته است
سرپرست مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: از زلزله صبح امروز در حوالی تنب بزرگ از توابع شهرستان ابوموسی در این استان خسارتی گزارش نشده است.
اسلان بهاری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه زلزله کمتر از چهار ریشتر و دراعماق دریا رخ داده بطور معمول خسارتی بوجود نمی آورد، ولی درعین حال هرمزگان بواسطه زلزله خیز بودن همواره این اداره و سازمان های امدادی در آماده باشد بسر می برند تا بتوانند در اسرع وقت خود را به محل وقوع حوادث طبیعی برسانند.

زلزله ای به بزرگی 7/3 درجه در مقیاس امواج درونی زمین ˈریشترˈ ساعت 10 و 23 دقیقه و 23 ثانیه امروز حوالی جزیره تنب بزرگ در مرز خلیج فارس و استان هرمزگان را لرزاند.

شبکه لرزه نگاری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران این زمین لرزه را در مختصات 3/26 شمالی و 29/55 شرقی ثبت کرده است.

جزیره تنب بزرگ در چهارده مایل دریایی از جنوب غربی جزیره قشم، در 97 مایل دریایی از بندرعباس و در فاصله بیست و هفت مایل دریایی از شمال شرقی ابوموسی واقع شده است.

طول و عرض آن سه و هفتاد و پنج دهم در سه و نه دهم کیلومتر و مساحت آن ده و سه دهم کیلومتر مربع بوده و مرتفع ترین نقطه جزیره تنب، پنجاه و سه متر از سطح دریا ارتفاع دارد در قسمت های جنوب غربی این جزیره و در نزدیکی سواحل آن، خانه های مسکونی از راه چندین خیابان و جاده به هم پیوسته اند.

این جزیره دارای موج شکن و لنگرگاه است، مردم بومی این جزیره از طریق صید ماهی و مروارید امرار معاش می کنند، در این جزیره معدن خاک سرخ نیز وجود دارد.

استان هرمزگان در سال 92 دو زلزله بزرگ پنج و شش ریشتری در اردیبهشت و بهمن ماه در بشاگرد و بستک دردو نطقه شرق وغرب استان را پشت سرگذاشت که در مجموع دو نفر کشته و کمتراز 20 نفر زخمی درپی داشت اما به ساختمان های اداری و مسکونی این دو شهرستان خسارت وارد کرد که هنوز برخی از مردم در چادر سکونت دارند.
تاريخ: ۱۳۹۳/۱/۱۴

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: