امروز: ۱۳۹۸/۳/۶
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
کمک های هلال احمر به افغانستان:
 محموله كمكهاي امدادي براي مردم آسيب ديده استان بدخشان افغانستان ارسال شد
فرماندار تايباد گفت: نخستین محموله كمكهاي امدادي جمعيت هلال احمر براي مردم آسيب ديده استان بدخشان افغانستان از طريق مرز دوغارون ارسال شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، ‌محمد عارف عارفي عصر چهارشنبه در جمعيت هلال احمر شهرستان تايباد اظهار کرد: با توجه به سيل و رانش زمين در استان بدخشان افغانستان و آسيب ديدن مردم در اين منطقه و همچنين رويكرد جهانشمولي و كمكهاي بدون مرز هلال احمر و به منظور تسكين آلام بشري اولين محموله امدادي از مرز دوغارون تايباد به كشور افغانستان ارسال شد.

فرماندار تایباد گفت: اين كمك توسط  چهار دستگاه تريلر اجناس امدادي شامل پتو، چادر، ست ظروف  و مواد غذايي به كشور افغانستان ارسال شده است.

عارفي ضمن تقدير از فعالیتهای هلال احمر  مسير مرزي اين شهرستان را بسيار پرتردد و از محورهاي مواصلاتي مهم كشور عنوان کرد و افزود: كمك به حل بحران هاي كشورهاي  دوست و همسايه از ضرورتهاي سياسي واجتماعي و انسان دوستانه است.

وی وجود بزرگترين انبار امدادي شرق كشوردراین شهرستان را از خصوصيات مثبت  عنوان كرد و با توجه به ظرفيت انبار در خصوص ارسال سريعتر كالاها به كشور افغانستان و ساير مناطق همجوار درخصوص تکمیل بودن اقلام انبار تاکید كرد.

در ادامه، غلامرضا صيادي، رئيس هلال احمر تايباد نیز اظهار کرد: با توجه به شمار مصدومين و آسيب ديدگان حادثه اخير ولایت بدخشان كشور افغانستان و روحيه انسان دوستي ايرانيان عزيز وهمچنين وظيفه ذاتي هلال احمر مبني بر كمك رساني  بلاعوض به آسيب ديدگان و همچنين جهانشمولي كه از اصول هفت گانه هلال احمر نيز است و اين سازمان فراخور امكانات و مقدورات موجود خود اولين محوله امدادي را به اين كشور ارسال كرد. 

 

تاريخ: ۱۳۹۳/۲/۱۷

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: