امروز: ۱۳۹۸/۲/۱
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
طرح امدادونجات تابستانه هلال احمر:
 تشریح برنامه های سازمان امداد و نجات در مرحله دوم طرح امداد تابستانه
قائم مقام سازمان امداد و نجات از اجرای مرحله دوم طرح امداد تابستانه بعد از پایان ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در مرحله دوم طرح امداد تابستانه 1463 پایگاه ثابت، موقت و سیار با حضور نیروهای داوطلب امدادگر آماده ارایه خدمت به مسافران هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مجتبی سیف بعدازظهر یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: 478 پایگاه ثابت به همراه 985 پایگاه موقت و سیار به 1181 دستگاه آمبولانس به همراه 429 دستگاه خودروی نجات و 209 خودروی ویژه عملیاتی و همچنین 130 نوع دیگر از انواع خودروهای عملیاتی در این پایگاه مستقر هستند تا در صورت نیاز به ارایه خدمات به مسافران تابستانی بپردازند.

وی از وجود 17 فروند بالگرد در قالب طرح امداد هوایی خبر داد و گفت: توزیع ست های تخصصی نجات در تمامی پایگاه های امداد و نجات انجام شده و هم اکنون تمامی پایگاه های امداد و نجات به این ست ها مجهز هستند.

سیف از وجود 97 دستگاه  ست زنده یاب خبر داد و گفت: امکانات سازمان امداد و نجات برای تغذیه اضطراری 80 هزار نفر و اسکان اضطراری 40 هزار مسافر به همراه درمان اضطراری 18 هزار نفر تدارک دیده شده است.

قائم مقام سازمان امداد و نجات

از افزایش 25.4 درصدی تجهیزات و نفرات پایگاه های امداد و نجات در سال جاری خبر داد  و گفت: در سال گذشته 146 هزار نفر نیرو در پایگاه ها حضور داشتند که با نیم درصد افزایش هم اکنون بیش از 147 هزار و 200 نفر نیروی داوطلب امدادی در پایگاه ها مستقر هستند.

وی در ارتباط با بحث طرح امداد ساحلی و مسئولیت سازمان امداد و نجات در انجام عملیات های نجات غریق گفت: در بحث غریق نجات سازمان امداد  و نجات هیچ مسئولیتی ندارد اما به عنوان پشتیبان در این موضوع ورود کرده و ارایه خدمات می نماید.

سیف از انجام 119 عملیات دریا در جنوب و شمال کشور طی سال جاری خبر داد و افزود: در انجام این عملیات ها 169 نفر از هموطنان از آبهای کشور نجات یافتند.

وی در ارتباط با مدت زمان حضور نیروهای امدادی در محل حادثه اظهار داشت: این زمان هم اکنون به طور میانگین بین 9 تا 10 دقیقه از زمان اعلام تا حضور در محل حادثه است اما این برای کل کشور ثابت نیست به طوری که در برخی از نقاط کشور که پایگاه های امداد و نجات کمتری مستقر هستند امکان افزایش زمان حضور امدادگران در محل حادثه وجود دارد.

قائم مقام سازمان امداد و نجات  از رشد 70 درصدی پایگاه های امداد و نجات خبر داد و گفت:  با تدوین طرح جامع امداد و نجات کشور نیازسنجی برای کاهش مدت زمان حضور نیروهای امدادی در محل حادثه انجام می شود.

تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۵

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: