امروز: ۱۴۰۰/۷/۲۵
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
زلزله ی کرمان:
 جزئیات زلزله 5.5 ریشتری کرمان
ساعت 14:36 دقیقه روز جمعه زمین لرزه 5.5 ریشتری استان کرمان را لرزند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران (بحران نیوز)؛ ساعت 14:36 دقیقه روز جمعه زمین لرزه ای به قدرت 5.5 ریشتر شهر کرمان را لرزاند.

بر اساس این گزارش موقعيت مركز زلزله ۳۰.۰۶ شمالي و ۵۷.۶۴ شرقي بوده که در عمق ۸ كيلومتری زمین به وقوع پیوسته است. همچنین مکان زمین لرزه 17 كيلومتري سیرچ، کرمان، 22 كيلومتري گلباف، کرمان و 34 كيلومتري ماهان، كرمان گزارش شده است.

ساعت اولیه زلزله/ معاون استاندار کرمان: برخی خانه ها ترک خورده است

محمد جواد کامیاب معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: طبق آخرین گزارشها هیچ تلفات جانی بر اثر زمین لرزه سیرچ روی نداده است.وی افزود: در همان لحظات ابتدایی گروههای ارزیاب و امدادی به منطقه اعزام شده اند و طبق گزارشهای اولیه زمین لرزه موجب ترک خوردگی برخی خانه های مسکونی شده است.

کامیاب از مردم خواست به دلیل احتمال بروز زمین لرزه مجدد از حضور در سازه های غیر مقاوم خودداری کنند و تدابیر امنیتی را به صورت جدی رعایت کنند. معاون عمرانی استاندار کرمان از وجود ۱۸ گسل در کرمان خبر داد و افزود: مقاوم سازی سازه های مسکونی، تجاری و اداری از مهمترین اقداماتی است که مردم کرمان باید مد نظر قرار دهند.

بالگرد بحران به پرواز درآمد/ 5 مصدوم تاکنون

همچنین محسن صالحی مدیرکل ستاد بحران کرمان از مردم خواست تدابیر ایمنی را رعایت کنند. وی تصریح کرد: گروههای ارزیاب به منطقه زلزله زده اعزام شده و تا کنون گزارشی از خسارات احتمالی زمین لرزه دریافت نشده است. البته بالگرد مدیریت بحران هم به منظور بررسی مناطق زلرله‌زده پرواز خود را آغاز کرد.

صالحی از مصدومیت 5 نفر خبرداد و گفت: علت مصدومیت شکستگی و ضرب دیدگی و مجروحیت بوده و تاکنون گزارشی از مرگ شهروندان گزارش نشده است.

به گزارش بحران نیوز؛ سیرچ یکی از مناطق زلزله خیز کرمان محسوب می شود که سابقه بروز زمین لرزه بالای ۷ ریشتر را دارد، بیشتر خانه های این منطقه مقاوم سازی شده است.

تاريخ: ۱۳۹۴/۵/۹

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: