امروز: ۱۴۰۰/۷/۲۵
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
حادثه ی مسجدالحرام:
  افزایش کشته شدگان ایرانی در حادثه مکه به 8 نفر
پایان شب گذشته (شنبه) به دنبال جست‌وجوها، 7جسد ایرانی در بین کشته‌شدگان آن حادثه شناسایی شدند تا آمار تلفات ایرانی ها به 8 نفر رسید.
با افزایش تلفات حادثه سقوط جرثقیل در نزدیکی کعبه در مکه، جنازه 7 ایرانی در میان کشته شدگان شناسایی شدند. با این اتفاق، آمار کشته شدگان ایرانی در حادثه مکه به 8 نفر افزایش یافت. همچنین از سرنوشت 6 ایرانی در مکه هنوز خبری نیست و مفقود الاثر هستند. یکی از ایرانیان مفقود الاثر در یکی از بیمارستان ها پیدا شد.

به گزارش عصرایران، حمید محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تکذیب خبر منتشر شده در العربیه گفت: به دنبال سقوط مرگبار جرثقیلی در مسجدالاحرام و انتقال مجروحان به بیمارستان‌های عربستان، بلافاصله از تمام کاروان‌های ایرانی خواستیم تا مفقودشدگان و گم‌شدگان خود را اعلام کنند. وقتی که تعداد گم‌شدگان مشخص شد، تیم پزشکی و امدادگران حج و زیارت ایران به تمام موسسه‌های درمانی و پزشکی در مکه مراجعه کردند تا در جست‌وجوی مفقودین ایرانی باشند. 
 
وی ادامه داد: پایان شب گذشته (شنبه) به دنبال این جست‌وجوها، 4 جسد ایرانی در بین کشته‌شدگان آن حادثه شناسایی شدند که به خانواده‌هایشان نیز اطلاع داده شده است. 

 
محمدی با اعلام اینکه در حال حاضر 6 زائر ایرانی دیگر مفقود شده‌اند و گروه‌های تجسس پیگیر آن‌ها هستند تا وضعیت آن‌ها را شناسایی کنند، 4 زائر ایرانی فوت شده در حادثه طوفان مکه را سیدمحمد هاشم ذهی از استان سیستان و بلوچستان، علیرضا عامری از استان سمنان، ولی اسمعیلی از خراسان جنوبی و محمد مجلسی از تهران معرفی کرد که شب گذشته شناسایی شدند. 
افزایش کشته شدگان ایرانی در حادثه مکه به  5 نفر/ 7 حاجی ایرانی مفقود الاثر هستند (+اسامی)

سازمان حج و زیارت اسامی مفقودین حادثه روز جمعه را نیز به این شرح اعلام کرد: 

مریم آل‌طه بناب از کاروان 11266 استان آذربایجان شرقی، 

حسن قاسمی درآبادی از کاروان 17710 استان تهران، 

فاطمه دامغانی از کاروان 22124 استان سمنان، 

کبری‌بیگم میرغفوری از کاروان 22124 استان سمنان، 

احمد حاتمی کلشتری از کاروان بعثه مقام معظم رهبری 

محمدجعفر فلاح از کاروان 13352 استان اصفهان.

همچنین شعبان گرجی از کاروان 33021 استان همدان نیز جزو مفقودین بود که به تازگی پیدا شد.

این سازمان همچنین اعلام کرد، خبر مفقود شدن این زائران به خانواده‌هایشان اطلاع داده شده است.

سازمان حج و زیارت پیش‌تر اعلام کرده بود یک زائر ایرانی به نام سیف‌الله اسدی مینا از استان همدان در حادثه طوفان مکه درگذشته و 32 تن دیگر مجروح شده‌اند. 
 
این در حالیست که شبکه العربیه امروز در گزارشی اعلام کرد، بر اثر حادثه روز جمعه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام، 25 ایرانی کشته شده‌اند. 

روابط عمومی سازمان حج و زیارت از فوت سه تن دیگر از زائران ایرانی در پی حادثه روز جمعه گذشته مسجدالحرام خبر داد.
به گزارش ایسنا، در پی تلاش برای یافتن مفقودین ایرانی حادثه روز جمعه مکه مکرمه، سازمان حج و زیارت اعلام کرد که حسن قاسمی درآبادی از کاروان 17710 تهران، احمد حاتمی کلشتری از کاروان بعثه مقام معظم رهبری و محمد جعفر فلاح از کاروان 13352 استان اصفهان به جان‌باختگان حادثه مکه اضافه شدند.
بر اساس این گزارش، تعداد جان‌باختگان ایرانی حادثه روز جمعه مکه مکرمه تاکنون به 8 نفر رسیده است.
تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۲۳

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: