امروز: ۱۳۹۹/۳/۹
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
در بازدید از مناطق زلزله‌زده هجدک و راور در استان :
 مهر تأیید رئیس‌جمهوری بر فعالیت هلال
دکتر علی‌اصغر پیوندی: جمعیت هلال‌احمر بر حسب وظیفه ذاتی خویش در زمان حوادث در کنار مردم است

شهروند| از زلزله کوهبنان در کرمان بیشتر از یک ماه گذشته است، زلزله‌ای که خوشبختانه در آن خبری از تلفات جانی نبود اما خانه‌های زیادی بر سر مردم آوار شدند. به همین دلیل بود که جمعیت هلال‌احمر از همان ثانیه‌های نخست در منطقه حاضر شد و وظیفه امداد‌و‌نجات و اسکان اضطراری مردم را به خوبی انجام داد. حال در این روزهای سرد زمستانی رئیس‌جمهوری به این منطقه سفر کرده و فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر را مثبت
 خوانده است.
رئیس جمهوری روز جمعه در بازدید از مناطق زلزله‌زده هجدک و راور در استان کرمان و در دیدار با مردم این استان روند امدادرسانی و خدمات جمعیت هلال‌احمر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مردم بلافاصله بعد از وقوع زلزله در چادرها اسکان
 داده شدند.
دکتر روحانی با حضور در تعدادی از چادرهای اسکان موقت زلزله‌زدگان، از نزدیک با آنها گفت‌وگو کرد و در جریان مشکلات و مطالباتشان قرار گرفت. در این بازدید رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور، رئیس سازمان امدادونجات و دیگر مسئولین استانی هلال‌احمر رئیس‌جمهوری را همراهی کردند.
در ادامه رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر کشور نیز با حضور در شهرستان کوهبنان، از نحوه خدمات امدادرسانی و اسکان اضطراری مناطق آسیب‌دیده از زلزله بازدید کرد.
هلال‌احمر در مناطق زلزله‌زده کرمان
نقش خود را به خوبی ایفا کرد
دکتر علی‌اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال‌احمر در گفت‌وگو با «شهروند» در رابطه با بازدید دیروز رئیس‌جمهوری از مناطق زلزله‌زده با بیان این‌که هلال‌احمر در مناطق زلزله‌زده کرمان به خوبی نقش خودش را ایفا کرده است، گفت: مردم مناطق زلزله‌زده کرمان از خدمات‌رسانی هلال‌احمر راضی بودند و رئیس‌جمهوری هم در سخنان خودشان بر این نکته تأکید داشتند.
وی ادامه داد: بازدید دکتر روحانی از مناطق زلزله‌زده کرمان با همراهی دکتر واعظی و دکتر رحمانی فضلی و مدیرعامل جمعیت کرمان انجام شد و رئیس‌جمهوری با حضور در چادرهای جمعیت هلال‌احمر گپ‌و‌گفت دوستانه‌ای با خانواده‌های آسیب‌دیده از زلزله داشتند و با تقدیر از تمام نهادهای حاضر در این منطقه از فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر در خدمت‌رسانی به مردم این منطقه اعلام رضایت کرده و در صحبت‌هایی که با مردم داشتند از این‌که جمعیت هلال‌احمر از همان لحظات نخست چادر و دیگر اقلام مورد نیاز را در اختیار مردم قرار داده است، تشکر کردند.
رئیس جمعیت هلال‌احمر با تأکید بر این‌که نکته مهم در زمینه امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده کرمان این است که تیم‌های عملیاتی سریع در منطقه حاضر شده‌اند، گفت: مردم در بازدید دیروز این نکته را به اطلاع رئیس‌جمهوری رساندند و از این‌که اقلامی مانند چادر، پتو و اقلام غذایی از سوی جمعیت هلال‌احمر به اندازه کافی و در زمان مناسب در اختیارشان قرار گرفته، اعلام رضایت کردند.
وی در رابطه با ادامه حضور جمعیت هلال‌احمر در این مناطق ادامه داد: جمعیت هلال‌احمر تا به حال در مناطق زلزله‌زده کرمان به خوبی نقش خودش را ایفا کرده است. در همان لحظات نخست تیم‌های ارزیاب خودشان را به منطقه رسانده‌اند و عملیات امدادونجات به نحو مطلوب انجام شده است. با این ‌حال خوشبختانه مصدومان خیلی کم بودند و تلفات جانی نداشتیم به همین دلیل مشکلات روحی و روانی در منطقه کمتر است، همچنین تیم‌های سحر هنوز هم در مناطق مختلف مشغول هستند و تا زمانی که مردم به کمک جمعیت نیاز داشته باشند در منطقه می‌مانیم.

علی‌رغم محدودیت‌ها در انبارهای هلال‌احمر
 امدادرسانی‌ها در مناطق زلزله‌زده کرمان بی‌نظیر است

علی‌اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال‌احمر در حاشیه بازدید از روند امدادرسانی و اسکان اضطراری در منطقه بخش کوهساران راور استان کرمان در زمینه فعالیت‌های این جمعیت در این منطقه بر نکات زیر تأکید کرد:
  جمعیت هلال‌احمر بر حسب وظیفه ذاتی خویش در زمان حوادث در کنار مردم است.
 خوشبختانه اهالی روستاهای بخش کوهساران راور در ساعات اولیه پس از ارزیابی حادثه در چادرهای هلال‌احمر اسکان یافتند.
تمامی خانوارهایی که دچار حادثه شدند در چادرهای اسکان اضطراری هلال‌احمر اسکان یافته و از خدماتی نظیر هیتر، والوور، موکت و غیره بهره‌مند شدند.
جهت ایجاد روحیه نشاط و آرامش در مناطق آسیب‌دیده از زلزله، تیم‌های سحر با هدف کمک و یاری در بازگرداندن حادثه‌دیدگان به زندگی روزمره در مناطق زلزله‌زده حضور دارند.
جمعیت هلال‌احمر با برگزاری دوره‌های آموزشی همگانی پایه در قالب دوره‌های حضوری، نیمه‌حضوری، طرح ملی خادم و... باعث افزایش آمادگی مردم در مقابله با حوادث خواهد شد.
جمعیت هلال‌احمر بر حسب وظیفه ذاتی خویش در زمان حوادث در کنار مردم است و من از حضور و خدمات موثر و چشمگیر خیران در مناطق آسیب‌دیده از زلزله تشکر می‌کنم.

تاريخ: ۱۳۹۶/۱۱/۱۳

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: