امروز: ۱۳۹۸/۱۲/۵
www.Bohraan.com
مدیر سایت
 
دکتر سیدمجتبی احمدی

پربیننده ترین ها

جستجو
   

سيستم كاربري
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

آمار بازدیدکنندگان سایت

آب و هواارسال به دوستان  نسخه چاپی
كريستالينا جرجيوا':
 اتحاديه اروپا كمك هاي مالي خود به قحطي زدگان آفريقا را افزايش مي دهد
كميسر امور بشر دوستانه اتحاديه اروپا روز شنبه اعلام كرد، اين اتحاديه به زودي كمك هاي مالي خود را به ساكنان قحطي زده منطقه شاخ آفريقا افزايش خواهد داد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از داداب(كنيا)، 'كريستالينا جرجيوا' كميسر امور بشر دوستانه اتحاديه اروپا وعده داد كه اين اتحاديه بزودي حدود 30 ميليون يورو به قحطي زدگان ناشي از خشكسالي منطقه شاخ آفريقا به ويژه كشورهاي كنيا و سومالي كمك خواهد كرد.
اين كميسر اروپايي اعلام كرد، بر اساس ارزيابي ها در حال حاضر بيش از 12 ميليون نفر در منطقه شاخ آفريقا از خشكسالي و قحطي رنج مي برند كه اتحاديه اروپا رسيدگي به آنها را يكي از اساسي ترين امور خود قرار داده است.
اين كميسر اروپايي در جريان بازديد از بزرگترين اردوگاه آوارگان جهان در شهر داداب واقع در شرق كنيا نزديك مرز سومالي گفت: متعهد شده ايم هر آنچه در توان داريم، انجام دهيم .
بر اساس اين گزارش، اتحاديه اروپا تا كنون 70 ميليون يورو براي كمك به آسيب ديدگان بدترين خشكسالي چند دهه گذشته در شاخ آفريقا اختصاص داده است.
جرجيوا وعده داد كه اتحاديه اروپا به زودي 27 ميليون و 800 هزار يورو معادل 40 ميليون دلار به اين مبلغ بيافزايد.
خشكسالي بخش هايي از اتيوپي، كنيا، سومالي ، جيبوتي و اوگانادا را فرا گرفته است.
بر پايه اين گزارش، سازمان خوار و بار و كشاورزي ملل متحد (فائو ) به زودي براي رسيدگي به خشكسالي بي سابقه در سومالي، نشست اضطراري برگزار مي كند.
فرانسه نيز كه اكنون رياست دوره اي گروه بيست را برعهده دارد، هفته گذشته به منظور كمك به مردم سومالي، خواستار تشكيل نشست فوق العاده اين گروه شد.
بر پايه اين گزارش، حجم خشكسالي در سومالي به حدي است كه تقريبا حيات جانوري در اين منطقه نابوده شده است؛ اين خشكسالي در 60 سال گذشته در آفريقا بي سابقه بوده است و برخي از مناطق سال ‌هاست كه باران نديده‌ و زمين ‌هاي كشاورزي به بيابان تبديل شده‌اند.
مردم سومالي و به ويژه ساكنان موگاديشو با بحران هاي فزاينده انساني مواجه هستند كه خشكسالي و قحطي را بايد خطرناك ترين آن ها به شمار آورد، به طوري كه به گفته سازمان هاي بشردوستانه، بيش از سه ميليون نفر از مردم اين كشور نيازمند كمك هاي فوري براي جلوگيري از مرگ دسته جمعي بر اثر گرسنگي هستند.
بر اساس آخرين آمار ارائه شده توسط سازمان هاي امداد رساني در سومالي، در جنوب اين كشور روزانه شش كودك زير پنج سال به دليل گرسنگي جان خود را از دست مي دهند.
خشونت هاي فزاينده همچون آفتي كشنده سومالي را از زمان جنگ‌ هاي داخلي برآمده از سرنگوني 'محمد زياد باره' رييس جمهوري پيشين در سال 1991فرا گرفته است.
تاريخ: ۱۳۹۰/۵/۳

نظر کاربران
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما: